CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, son yıllarda artan kızamık vakalarına karşı önlem alınmasını isteyerek, aşı reddi konusunu TBMM’ye taşıdı. Bulut, aşı reddinin bireysel bir tercih olmadığını ve diğer insanların sağlığını tehlikeye attığını belirtti. Aşılar sayesinde bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlendiğine dikkat çeken Bulut, aşı reddinin sonuçlarının yaratacağı sağlık sorunlarına ilişkin farkındalık oluşturulması çağrısı yaptı. Ayrıca, Türkiye’de son yıllarda aşı reddi sayısının hızla arttığını ve bu durumun halk sağlığı sorunlarına yol açabileceğini vurguladı.