Edebiyat

Cümbüşlü bir geçit

Fantastik edebiyatın ustası Nazlı Eray’ın yeni metafor-romanı “Hayatımın Müsveddesi” yayımlandı. Geride bırakılmış uzun, renkli bir hayatın acı-tatlı hatıraları, bu romanda âdeta büyülü bir mercekten süzülerek bir müsveddeye giriyor. Romanda geceleri yazılıp sabahları okunamayan tomarlara karalanmış anılar, düşler, hayaller, buruk ama cümbüşlü bir geçit yapıyor.

Amerikan Rüyası’nın sonu

Richard Yates, “Huzuru Bozmak”ta Soğuk Savaş yıllarını fon yapıp Amerikan Rüyası’ndan uyanan John Wilder’ın hayatını mercek altına alıyor. İyi para kazandıran bir iş, sevgi dolu bir aile, güzel bir ev sahibi Wilder’ın hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. İşte o şey de onun gün gelip bu rüyadan uyanmasına neden olur. 

İki kadının büyük sırrı

Ünlü yönetmen, senarist ve yazar Ferzan Özpetek’in İtalya’da kısa sürede çoksatanlar listesinde yer alan dördüncü kitabı “Saklı Yürek”, Can Yayınları tarafından yayımlandı. Özpetek romanda kadın duygularını bir kez daha büyük bir incelik ve empatiyle ele alıyor ve mesafelere rağmen birbirine sıkı sıkıya bağlı iki kadının ve onları buluşturan büyük sırrın hikâyesini anlatıyor. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir